ZADZWOŃ DO NAS - 12 352 25 25

Operacje kolana prywatnie

Operacje realizowane są w Nowej Ortopedii (Szpital Dworska) przy ul. Dworskiej 1B/LU1 w Krakowie. Specjalizujemy się w małoinwazyjnych zabiegach artroskopowych, leczeniu kontuzji sportowych (w tym urazów kolana u zawodowych sportowców). 

Ile kosztuje operacja kolana - zabiegi najczęściej realizowane w naszym szpitalu

Cena operacji kolana zależy od konkretnych procedur realizowanych w trakcie zabiegu, zastosowanych implantów oraz czasu pobytu na oddziale po zabiegu. W odróżnieniu od innych szpitali, w koszt zabiegu wykonywanego w Nowej Ortopedii w Krakowie wliczone są:

  • kwalifikacja anestezjologiczna
  • opieka anestezjologiczna,
  • opieka pielęgniarska,
  • konieczne dodatkowe badania wykonane w szpitalu,
  • żywienie,
  • leki,
  • materiały opatrunkowe.

Poniżej znajdziesz listę najczęściej wykonywanych procedur - po przejściu do artykułu możesz przeczytać więcej o celach i przebiegu operacji, a także o orientacyjnych kosztach tego zabiegu.

Operacje łąkotek kolana

Operacje więzadeł krzyżowych kolana

Operacje rzepki, stawu udowo-rzepkowego

Operacje chrząstki kolana

Operacje korekcji osi kolana

Pozostałe zabiegi kolana

Jeśli nie znalazłeś na liście interesującego Cię rodzaju operacji kolana odwiedź nasz CENNIK.
Jeżeli potrzebujesz bardziej szczegółowych informacji, skontaktuj się z nami:
rejestracja@dworska.pl lub 12 352 25 25

Jak wygląda operacja kolana? Filmy i animacje

Artroskopia kolana

Artroskopia realizowana jest z wykorzystaniem miniaturowej kamery zwanej artroskopem. Ortopeda przeprowadza zabiegi za pomocą narzędzi wprowadzanych przez niewielkie nacięcia w skórze. Obraz wnętrza stawu kolanowego jest przekazywany na ekran monitora w czasie rzeczywistym. Poniżej przedstawiamy przykładowe nagranie z artroskopowego szycia łąkotki kolana:

Aby ułatwić pacjentom zrozumienie przebiegu procedur chirurgicznych opracowaliśmy animacje 3D zabiegów artroskopowych stawu kolanowego:

Zabiegi stawu kolanowego wymagające mini-dostępu lub dostępu otwartego

Osteotomia korekcyjna - korekcje kolana szpotawego / koślawego

Procedura chirurgiczna polegająca na przecięciu i przesunięciu końca kości udowej lub piszczelowej w celu korekcji niewłaściwego ustawienia stawu kolanowego. Docelowym rezultatem jest zrównoważenie dystrybucji obciążeń między przyśrodkowym a bocznym przedziałem kolana, co ma chronić chrząstkę stawową przed zwiększonym zużyciem w ograniczonym obszarze. 

Wszczepienie mini implantów - miniaturowych endoprotez stawu kolanowego

W przypadków głębokich ubytków chrzęstno-kostnych ortopeda może zadecydować o uzupełnieniu zniszczonej części powierzchni stawowej sztucznym implantem. Implantacja endoprotezy wymaga artrotomii czyli otwarcia stawu celem zapewnienia bezpośredniego dostępu do powierzchni stawowych.  

Rehabilitacja po operacji kolana - film

Operacja kolana - gdzie najlepiej?

Poznaj nasz zespół ortopedów specjalizujących się w operacjach kolana. Wybierz lekarza i zapoznaj się z opiniami umieszczonymi na podstronie konkretnego specjalisty. 

lek. med. Grzegorz Jarosławski - spec. ortopeda


Grzegorz Jarosławski, ortopeda, Kraków

dr n.med. Adam Podhorecki - spec. ortopeda


dr n.med. Adam Podhorecki - spec. ortopeda

dr n. med. Amadeusz Skiba - spec.ortopeda


dr n. med. Amadeusz Skiba - spec.ortopeda

 

Jakie znieczulenie jest stosowane podczas operacji kolana?

Podczas operacji kolana stosuje się różne rodzaje znieczulenia. Wybór zależy od rozległości realizowanych procedur, preferencji oraz stanu zdrowia pacjenta. Przed operacją lekarz anestezjolog omawia z pacjentem różne opcje znieczulenia oraz ich potencjalne ryzyko i korzyści, aby wybrać najlepszą metodę znieczulenia w danej sytuacji.

Znieczulenie ogólne

Polega na całkowitym wyłączeniu świadomości pacjenta przy użyciu środków farmakologicznych. Pacjent jest poddany intubacji, a lekarz anestezjolog kontroluje oddychanie i stan pacjenta przez cały czas operacji.

Znieczulenie podpajęczynówkowe

Znieczulenie podpajęczynówkowe polega na wprowadzeniu cienkiej igły przez skórę i tkanki miękkie w okolicach kręgosłupa lędźwiowego. Podczas tej procedury lekarz anestezjolog podaje lek znieczulający do przestrzeni podpajęczynówkowej otaczającej rdzeń kręgowy. Lek znieczulający działa na nerwy rdzeniowe, co prowadzi do znieczulenia dolnej części ciała, w tym nóg, dolnej części brzucha i miednicy. Pacjent pozostaje świadomy podczas operacji. 

Jak długo trzeba zostać w szpitalu po operacji stawu kolanowego?

Po zabiegu artroskopowym, który jest najmniej inwazyjny, czas pobytu w szpitalu zazwyczaj wynosi od kilku godzin do jednego dnia. Pacjent może zostać wypisany do domu tego samego dnia, jeśli nie ma powikłań i stan pooperacyjny jest stabilny.

Po operacjach bardziej inwazyjnych, takich jak artroplastyka stawu kolanowego, czas pobytu w szpitalu może być dłuższy. Zazwyczaj pacjenci zostają w szpitalu 1-2 dni w zależności od stopnia skomplikowania operacji, stopnia kontroli odczuwanego bólu, samopoczucia oraz ogólnych potrzeb opieki.

Po każdej operacji lekarze oceniają, czy stan pacjenta jest stabilny i czy nie występują powikłania, które mogłyby wymagać dalszej opieki szpitalnej. Pacjent musi być zdolny do samodzielnego funkcjonowania w domu lub mieć wsparcie opiekunów, aby móc kontynuować rekonwalescencję i przestrzegać zaleceń dotyczących rehabilitacji. 

Kiedy można chodzić po operacji kolana?

Czas powrotu do swobodnego chodzenia może być różny - główne znaczenie ma to czy operowana struktura przenosi obciążania osiowe czy nie.  Konieczność odciążania operowanej nogi za pomocą kul łokciowych zachodzi np. po szyciu łąkotki, przeszczepie łąkotki, zabiegach rekonstrukcyjnych chrząstki, a także po wszystkich zabiegach obejmujących osteotomię (przecięcie kości). Czas potrzebny do wygojenia tkanki miękkiej lub uzyskania zrostu kostnego to minimum 6 tygodni. 

Dlaczego warto wybrać zabieg realizowany w trybie prywatnym?

  1. W nagłych przypadkach oferujemy konkurencyjne terminy operacji kolana. Zależy nam, abyś mógł/mogła jak najszybciej rozpocząć leczenie.
  2. Nasz blok operacyjny wyposażony jest w nowoczesny sprzęt umożliwiający przeprowadzanie złożonych procedur rekonstrukcyjnych artroskopowo lub z jak najmniejszych dostępów operacyjnych. 
  3. Wybrany przez Ciebie lekarz ortopeda będzie odpowiedzialny za proces leczenia od momentu diagnostyki, poprzez leczenie operacyjne, kończąc na świadomym udziale w koordynowaniu rehabilitacji pooperacyjnej we współpracy z doświadczonym zespołem fizjoterapeutów.
  4. Zapewniamy spersonalizowaną opiekę przed i po operacji, dbając o Twój komfort i dobre samopoczucie.

 

Kontakt

Dworska 1B, 30-314 Kraków
rejestracja@dworska.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek:
7:30 - 20:30
Wtorek:
7:30 - 20:30
Środa:
7:30 - 20:30
Czwartek:
7:30 - 20:30
Piątek:
7:30 - 20:30
Sobota:
7:30 - 14:00
Niedziela:
nieczynne
lokalizacja parkingu

Parking koło Nowej Ortopedii - wjazd od ulicy Bułhaka